جالب و دیدنی
معروف و محبوب ترین پل های دنیا
منبع: اینترنت   |
1 آذر 1389
 Tower Bridge -London, England
پل برج (لندن ، انگلستان)این پل كه توسط Horace Jones & Wolfe Barry طراحی و در سال 1894 تكمیل شد، یكی از مشهور ترین نمادها در لندن است. این پل 800 فوت طول و 28 فوت فضای زیرین دارد و وسط آن به 140 فوت افزایش می یابد كه كشتی ها می توانند از پایین رودخانه Thames عبور كنند. ساخت این پل با 432 كارگر ظرف 8 سال به پایان رسید، در آن زمان 70000 تن بتن در دو پایه ی پل با فرو بردن 2 باسكول متعادل كننده در جای خود، كه هر یك 1000 تن وزن داشتند ریخته شد و سپس برای پوشش 11000 تن فولاد در زیر، تمام پل با سنگ پرتلند و گرانیت كورنیش پوشش داده شد.

Golden Gate Bridge -San Francisco, US
پل گلدن گیت (سانفرانسیسکو ، ایالات متحده امریکا)این پل طولانی ترین پل جهان جمعا بطول 8.921 فوت كه در سال 1937 تكمیل شد شاید مشهورترین پل زمان باشد. این پل كه در سان فرانسیسكو واقع است، موفقیت عظیم در ساخت و ساز زمان خود بود. عكس هاییكه توسط هزاران توریست همه ساله از پل گرفته می شود، شاخص رنگ قرمز بواقع پرتقالی بین المللی (International Orange) بوده و در اصل این رنگ برای افزایش قدرت دید در شرایط مه آلود بودن هوا كه مشابهت با منطقه ی خلیج دارد انتخاب شده، این پل با 1.3 میلیون دلار زیر بودجه پیش بینی شده، بمبلغ 27 میلیون دلار ،ساخته شد.روزانه به طور متوسط 100000 خودرو روی آن تردد می کنند.


Sydney Harbour Bridge -Sydney, Australia
پل بندرگاه سیدنی (سیدنی ، استرالیا)در حالیكه جشن هفتادو پنجمین سال تولدش در سال 2007 گرفته میشد، این پل همچنان در صدر پل های جهان از نظر وسیعترین مقاطع طولانی پل در جهان ( هر مقطع 3.770 فوت)‌ باقی مانده است، این پل بلحاظ قوسی شكل بودنش، به چوب رختی ملقب شده است .
برای ساخت این پل می بایستی 800 خانه خراب می شدند و هزینه ی آن با 1400 كارگر ظرف مدت 8 سال حدود 12 میلیون دلار وعاقبت پل سیدنی در سال 1998 تكمیل شد.


Ponte Vecchio -Florence, Italy
پنته وكیو (فلورانس ، ایتالیا)


شهر پنته وكیو یكی از مشهور ترین نقاط گردشگری ایتالیا است . این پل در اصل از چوب ساخته شده بود تا اینكه سیل آنرا منهدم کرد  و 12 سال بعد با استفاده از سنگ دوباره ساخته شد، شهرت آن بخاطر داشتن مغازه هایش از اصناف مختلف است .دكه های فروشندگان لوازم هنری و یادگاری (سوغاتی) نیز روی پل غرفه هایی دارند.


Gateshead Millenium Bridge -Gateshead, England
پل هزاره و آبنمای گیت شید (شمال شرق انگلستان)جایزه 44 میلیون دلاری پل میلنیوم گیت شید، برای اولین بار و تنها پل "tilting" (كج ، شیبدار ، در نوسان ) در جهان در نظر گرفته شده است، رم های هیدرولیكی در انتهای دو طرف پل این امكان را فراهم می آورد كه برای عبور كشتی های كوچك پل قدری كج شود و این تكنولوژی نوین باعث گشت كه طراحان آن برنده ی جایزه ی معتبر و آبرومند "Stirling Prize" بهترین معماری  در سال 2002 شوند ، 19000 تن بتن در فوندانسیون هایی به عمق 98 فوت (33 متر) و فولاد (میلگرد) كافی  پل را به مقاومت در برابر برخورد یك كشتی 4000 تنی كه با سرعت 4 نات در حركت است قادر می سازد.


Erasmusbrug -Rotterdam, Netherlands
پل اراسمبورگ یا سوان (رتردام ، هلند)پل معروف به ( Swan قو) بلحاظ شكل اسكلت فلزی مهار پل، ساخت این پل كه به منظور ارتباط بین شمال و جنوب شهر رتردام طراحی شده بود در سال 1996 پایان یافت. ساخت این پل با بلندی 2.650 فوت و وزن 6.800 تن كه در سال 1996 كامل شد، 110 میلیون دلار خرج برداشت .به محض آنكه پل برای تردد آماده گردید معلوم شد كه پل بر اثر باد تاب می خورد كه این مشكل با استفاده از ابزار های تعیین كننده ی فشار هوا (دمپر) مرتفع شد.


 Westminster Bridge -London, England
پل وستمینستر (لندن ، انگلستان)یکی از آثار ماندگار و زیبای شهر لندن، پل وستمینستر است که از رودخانه تیمز عبور می کند و در کنار آن کاخ وستمینستر، کلیسای وستمینستر، ساعت بیگ‌بن و همچنین چرخ فلک چشم لندن قابل مشاهده است. این پل در سال 1769 افتتاح شد.


Millau Bridge -Tarn Valley, France
پل میلو (دره ی ترن ، فرانسه)


این پل به ارتفاع 1.125 فوت (338 متری) روی دره ی ترن درجنوب فرانسه قراردارد كه بزرگترین پل كابلی جهان محسوب است. بطوریكه می گویند رانندگی بر روی این پل مثل آنست كه در آن احساس می كنی در پروازی. ساخت این پل سه سال به درازا کشید  و در سال 2004 به روی عموم باز شد. طول این پل 8.071 فوت ( 2.420 متر) با طاق تكی در 1.122 فوتی (336 متری) و حداكثر ارتفاع از زیر آن 886 فوت (266 متر) است،  دكل پل با 7 اسكلت فلزی به وزن 36000 تن مسقف شده است.


 Fehmarn Belt Bridge -Baltic Sea, Germany and Denmark
پل تسمه ای فمارن (دریای بالتیک ، آلمان و دانمارک)


هنگامیكه در سال 2018 پل فمارن کامل شود طول آن به 11.8 مایلی خواهد رسید و جزیره ی آلمانی فمارن را به جزیره ی دانماركی لولاند با هزینه ی تقریبی 2.2 بیلیون دلار متصل می سازد. نقشه های اولیه نشان می دهند كه پل با 3 اسكلت فلزی كابلی، هر كدام به طول تقریبی 2.375 فوت (712)‌ متر كه بوسیله ی 4 ستون به بلندی 918 فوت حمایت شده و دارای 213 فوت (64 متر) بلندی زیرآن است ساخته خواهد شد


The Kintaikyo Bridge -Iwakuni, Japan
پل كیتایكیو (آیواکانی، ژاپن)احتمالا یكی از پل های بد شانس در دنیا پل باز سازی شده كیتایكیو در شهر ایواكانی است که در سال 1673 برای  عبورازرودخانه  نیشیكی Nishiki، ساخته شد امابر اثر سیلاب های فصلی فرو ریخت. شایان ذكر است كه آرك های چوبی آن تا سال 1950 در جای خود محكم باقی ماندند تا اینكه عاقبت طوفان آنها را هم ویران ساخت، برای آن كه پل دوباره ضربه نخورد، سه سال بعد دوباره بازسازی شد و تا امروز قابل عبور باقی مانده است .


Oresund Bridge -, Denmark and Sweden
پل ارساند (تنگه دانمارک و سوئد)


این پل بالغ بر 25000 فوت طول و 669 فوت ارتفاع دارد. پل كابلی ارساند برای اتصال دانمارك به سوئد در سال 2000 افتتاح شد، كل پل كه 82000 تن وزن دارد دارای طولانی ترین مقاطع پل كابلی ( هر تكه 1.608 فوت) در جهان است و روزانه حدود60000 مسافر با اتومبیل، اتوبوس و قطار ازروی آن عبور می کنند. این پل با رانندگی ازدانمارك ابتدا شما را از جزیره ی ساخته شده مصنوعی Peberholm عبورمی دهد وسپس در تونل 13.287 فوتی زیر دریا ناپدید شده و آنگاه  شما را از پل ارساند، قبل از آنكه سفرتان به سوئد كامل شود عبور می دهد، عبور از پل ارساند  بیش از 53 دلابرای خرج بر می دارد.


TSing Ma Bridge/HongKong/China –
پل تسینگما (هنگ کنگ ، چین)


پل لنگری تسینگما در هنگ كنگ ششمین پل معلق در جهان است و بیش از هر پلی دردنیا درترافیك ریلی استفاده می شود. هزینه ی ساخت این پل 900 میلیون دلار است و در سال 1977 پس از 5 سال كار بی وقفه افتتاح شد. این پل دارای یك مقطع اصلی به طول 4.518 فوت و پس از آنكه دو جزیره ی T Sing Yi & Ma Wan را بهم وصل كرد نامگذاری شد جالب انكه 49000 تن فولاد در دكل پل مورد استفاده قرار گرفت. این پل جاذبه ی گردشگری ایجاد كرده و بلحاظ مناظر زیبایش معروف است.


(Bosphorus Bridge -Istanbul, Turkey
پل بوسفورس (استانبول ، ترکیه)این پل گرچه از بزرگترین و طولانی ترین پل های دنیا نیست لیكن به سبب  جدا سازی اروپا و آسیا مشهور است، قسمت اصلی این پل 3.523 فوتی و فضای آزاد 210 فوتی زیر آن در سال 1973 تكمیل شد ،


San Diego –US  CorandoBridge
پل کرونادو- (سندیگو ، ایالات متحده امریکا)ساخت این پل در سال 1969 با هزینه ی 47.6 میلیون دلار با مشخصه ی 90 درجه انحنا در طول 11.228 فوتی به پایان رسید. این پل در حداكثر ارتفاع 200 فوتی برای سهولت كشتیرانی در زیرآن  بنا شد، در واقع ارتفاع پل آنقدر هست كه یك كشتی خالی از بار بتواند از زیر آن عبور كند. پیش ترپولی برای استفاده از پل دریافت  نمی شد ولی از زمانیكه كیوسك های دریافت پول فعال شدند درآمد سالانه آن به 8 میلیون دلار رسید.


Akashi Kaikyō Bridge/CobeNarut0-japan 
پل آکاشی کایکیو (کوبه ناروتو ، ژاپن)این پل  پدر تمام پل های معلق در جهان بوده است  و با بیش از 1200 فوت طولانی تر از پل رده ی دومی Great Belt Bridge دردانمارك است . این پل در اصل جهت جایگزینی اسكله خطرناك كوبه ایوایا كه با طوفان های بیشمار صدمه دیده بود در سال 1998 ساخته شد. هزینه ی ساخت آن حدود 4.5 میلیارد دلار شد، آمارها درباره ی این پل گیج كننده است .می گویند ساخت این پل با 2000000 كارگرظرف مدت 10 سال انجام یافته است .، در خلال این مدت آنها 1.4 میلیون متر مكعب بتن ریختند، 181000 عدد اسكلت فلزی را نصب  كردند، 350000 تن بلوك های لنگری در دو طرف انتهایی پل ساختند و كابل های فولادی كافی را بهم وصل كردند.


Hangzhou Bay BridgeZhejiang/Chaina
پل خلیج هنگژو (ژجیانگ ، چین)پل 22.4 مایلی خلیج هنگژو كه استانهای شانگهای و نینگبو را بهم وصل كرد با هزینه ی 1.4 میلیارد دلاری دومین پل طولانی جهان بشمار میرودکه در سال 2007 میلادی افتتاح شد. در این پل دو مقطع اصلی ساخته شد، یكی بطول 1470 فوت دربخش شمالی و دیگری بطول 1040 فوت در بخش جنوبی وقتیكه صحبت از درازامی شود پل خلیج هنگژو دومین پل بعد از پل Pontchartrain Causeway در لوییزیانای آمریکا است .


Magdeburg, Germany/Magdeburg Water Bridge
پل مگدبرگ واتر (مگدبرگ ، آلمان)یكی از برزگترین پل های طراحی شده ، پل مگدبرگ واتر، است. پلی كه بروی آب ساخته شد، این پل برای اتصال كانال Elbe Havel و كانال Mitteland به منظور حمل و نقل بار بین برلین و بنادر در امتداد رودخانه ی راین ساخته شد. پل با هزینه ی 733 میلیون دلار/ 68000 متر مكعب بتن و 24000 تن اسكلت فولادی به درازای  3010 فوت به پایان رسید.


Brooklyn Bridge/ New York City, US
پل بروکلین (نیویورک ، ایالات متحده امریکا)پل بروکلین از قدیمی ترین پل های معلق در شهر نیویورک امریکا است که بروکلین و منهتن را به هم متصل می‌کند. این پل به طول ۱۸۲۵ متر از قدیمی‌ترین پل های مدرن دنیا به شمار می روید. پل بروكلین طی سالهای 1870 تا 1883 میلادی توسط یك مهندس آلمانی تبارطراحی و ساخته شد. او در زمان ساخت پل بر اثر حادثه ای جان باخت و فرزندش،  مسئولیت ادامه كار را بر عهده گرفت اما وجود مشكل گفتاری مانع آن شد كه او بتواند كار را ادامه دهد. این وضعیت، همسر معمار اصلی را واداشت تا برای چندین سال مسئولیت انتقال دستورات پسرش  را به كارگران بر عهده گیرد. پیچیدگی سازه پل / موجب گشت بیش از 20 نفر درمدت 13 سال زمان ساخت آن، جان خود را از دست بدهند. هزینه ساخت پل بیش از 15 میلیون دلار شد.


(Nanpu Bridge (Shanghai, China
پل نانپو (شانگهای ، چین)این پل از فولاد، کابل و بتون و تیرهای کامپوزیت ساخته شده است و در شانگهای چین قرار دارد. مجموع طول پل 8346 متر با دهانه 423 متر از مرکز، رتبه سوم در میان پل های کابلی جهان را داراست و با توجه به مارپیچی بودن روش ساخت، این پل در رده ی طولانی ترین پل های دنیا قرار دارد.


(Richmond Bridge (London, England
پل ریچموند (لندن ، انگلستان)


ریچموند قدیمی ترین پل در رودخانه تیمز لندن است.

به اشتراک گذاری مطلب :

همچنـین بخـوانید
شکوهمند ترین دانشگاه های دنیا از نظر معماری با 10 دانشگاه برتر دنیا از لحاظ معماری آشنا شوید؛ دانشگاه هایی که کلاس های آن ها، سقف هایی سر به فلک کشیده و کتابخانه هایشان سقف های گنبدیِ شیشه ای دارند.
[ادامه مطلب]
زیبا ترین جاده های دنیا کدامند؟ جاده ها برای رسیدن هستند اما برخی از جاده ها با زیبایی هایشان این جمله را نقض می کنند
[ادامه مطلب]
زیبا ترین آبشار های دنیا را ببینید در این مطلب شما را با برخی از زیباترین آبشارهای دنیا آشنا می کنیم .دیدن این تصاویرنیز نفس‌گیر است
[ادامه مطلب]
بی نظیر ترین معماری های دنیا تصاویری از بی نظیر ترین معماری های دنیا
[ادامه مطلب]
رنگارنگ ترین فستیوال های دنیا برنامه‌ها و فستیوال‌های خاص برای نمایش فرهنگ و آداب و سنن کشورهای مختلف
[ادامه مطلب]
سرسبزترین گردشگاه های دنیا را بشناسید دراین مطلب برخی مکان‌های تفریحی جذاب در گوشه و کناردنیا را به شما معرفی می کنیم تا از دیدن ذوق به کار رفته در طراحی‌شان حیرت کنید. با ما همراه شوید.
[ادامه مطلب]
بزرگترین باغ عمودی مسکونی دنیا این برج مسکونی در حال ساخت درنزدیکی شهر کلمبوی سریلانکا، با نمایی پوشیده از گیاهان، بزرگترین باغ عمودی مسکونی دنیا به شمار می‌رود.
[ادامه مطلب]
جالب ترین آپارتمان دنیا را ببینید این آپارتمان جالب ترین و در عین حال جذاب تزین آپارتمان دنیااست. این آپارتمان را یک طراح اسپانیایی در شهر مادرید طراحی کرده است.
[ادامه مطلب]
عجیب ترین برج های دنیا عجیب ترین برج های دنیا را در تصاویر زیر مشاهده میکنید.
[ادامه مطلب]
زیبا ترین ساختمان های دنیا دراین مطلب تعدادی از پروژه های زیبای معماری، برگزیده جشنواره انجمن معماری جهان را می بینید.
[ادامه مطلب]
بزرگترین پل كابلی ایران در تبریز این پل که ‬پل "اتحاد ملی" نامگذاری شده از نوع جعبه‌ای است که ۱۱۳‬متر درازا و‪۳۲‬متر پهنا دارد وعرشه آن به وسیله ‪ ۳۲‬كابل نگهداری می‌شود
[ادامه مطلب]
زیبا ترین عکس های آسمان شب سال 2013 سایت Space زیبا ترین عکس های تهیه شده از آسمان شب سال 2013 میلادی را منتشر کرده است ، که می بینید .
[ادامه مطلب]
با بهترین شهر های دنیا برای خرید آشنا شوید در این مطلب با 10 شهر که بهترین شهرهای دنیا برای خرید شناخته شده اند آشنا می شوید.
[ادامه مطلب]
زیبا ترین درخت های کریسمس 2014 شاد باش سال نو میلادی بر هموطنان مسیحی عزیز
[ادامه مطلب]
خطرناک ترین بازار در تایلند قطارها در آغوش خطرناکترین بازار دنیا
[ادامه مطلب]
شگفت انگیز ترین سازه های پلکانی قدرت پلکان ها در خلق سازه های عجیب
[ادامه مطلب]
طولانی‌ ترین راه‌ پله مستقیم جهان راه پله ای پر شیب که نگاه کردن به آن سرگیجه را میهمان شما می کند.
[ادامه مطلب]
ساخت کوچکترین خانه دنیا خانه ای شش متری و منحصر به فرد
[ادامه مطلب]
عجیب ترین اسکناس های دنیا تغییر اسکناس ها در طول تاریخ
[ادامه مطلب]
بهترین ساختمان تجاری جهان بهترین دفتر کار و توسعه تجارت با طراحی خاص و منحصر به فرد
[ادامه مطلب]
بزرگ ترین عکس جهان عکسی به طول ۱۲ متر و عرض ۱.۸ متر !
[ادامه مطلب]
بهترین رستوران های دنیا را بشناسید مجله انگلیسی «رستوران‌» فهرستی از بهترین رستوران های جهان را منتشر کرده است...
[ادامه مطلب]
عجیب ترین سازه های پلکانی دنیا زیباترین و عجیب ترین پله های ساخته شده در سراسر جهان
[ادامه مطلب]
بهترین هتل های سال 2013-2 فهرستی از برترین هتل های جهان ( 2).....
[ادامه مطلب]
 بهترین هتل های جدید سال 2013-1 سال گذشته حدود هزار هتل جدید در سطح جهان باز شد فهرستی از بهترین های آن ها عبارتند از....
[ادامه مطلب]
لوکس ترین خانه درختی دنیا تصاویری از متفاوت ترین خانه درختی...
[ادامه مطلب]
لوکس ترین میوه فروشی دنیا ميوه فروشي "سمبيکيا" در ژاپن متفاوت ترين مغازه اي است که مي توان در دنيا ديد ...
[ادامه مطلب]
زیبـاتریـن آبـشارهای ایـران در این مطلب با آبشارهای مشهور ایران آشنا خواهید شد + تصاویر
[ادامه مطلب]
تمیزترین کشورهای دنیا برای گردشگران کدامند؟ چهار کشور که همواره در حفظ محیط‌زیست بهترین عملکرد را داشته‌اند به عنوان تمیزترین کشورها برای گردشگران معرفی شده‌اند...
[ادامه مطلب]
زیباترین و عجیب‌ترین ساختمان‌های دنیا مسابقه بهتربن معماری جهان در سال 2012 ...
[ادامه مطلب]
عجیب ترین فرودگاه دنیا فرودگاه بین‌المللی مادیرا در پرتغال یکی از عجیب‌ترین فرودگاه‌های دنیاست ...
[ادامه مطلب]
طولانی ترین پل دنیا پل میلو واقع در جنوب فرانسه، طولانی ترین و مرتفع ترین پل دنیا است.
[ادامه مطلب]
بزرگترین مبل دنیا راه های بسیار زیادی برای...
[ادامه مطلب]
عجیب ترین آپارتمان دنیا باریک‌ترین آپارتمان در...
[ادامه مطلب]
عجیب ترین مدلهای نیمکت که تا به حال دیده اید! کلکسیونی زیبا از نیمکت های عجیب و منحصر به فرد...
[ادامه مطلب]
جالب ترین رستوران های دنیا فضای یک رستوران می تواند باعث...
[ادامه مطلب]
یزد، شهر "ترین" های ایران یزد اولین شهر خشتی و دومین شهر...
[ادامه مطلب]
زشت ترین ساختمان های دنیا ! برای دومین سال پیاپی، لیست 10 ساختمان ...
[ادامه مطلب]
جالب ترین درخت های کریسمس با نزدیک شدن به یازدهم دی...
[ادامه مطلب]
رنگی ترین شهر های دنیا ده شهر وجود دارند که ساکنان آن به این وسیله ...
[ادامه مطلب]
سریعترین خودروهای جهان سریعترین خودروهای جهان معرفی شدند...
[ادامه مطلب]
خطرناك‌ترين صومعه جهان در چين صومعه‌اي در يكي از كوهستان‌هاي چين به يكي از ...
[ادامه مطلب]
عميق ترين هتل جهان عميق ترين هتل جهان در عمق...
[ادامه مطلب]
معروف ترین و دلهره آورترین جاذبه توریستی نروژ Preikestolen که از معروف ترین جاذبه های توریستی ...
[ادامه مطلب]
 عجیب ترین راه پله های ساختمانی طراحان ساختمان بر اساس نوع مواد استفاده شده در...
[ادامه مطلب]
گران قیمت ترین خودروی دنیا گران‌قیمت‌ترین خودروی دنیا نه از تکنولوژی‌های فضایی ...
[ادامه مطلب]
بزرگترين باغچه عمودي جهان مركز خريدي در ايتاليا توانست عنوان ركورد بزرگترين ...
[ادامه مطلب]
عجیب ترین هواپیمای ایرباس گالری نمایش عجیب ترین هواپیماهای ایرباس...
[ادامه مطلب]
این گران‌ترین آپارتمان آمریکا است این آپارتمان نه فقط از ورای پنجره‌ها بلکه ...
[ادامه مطلب]
عجیب ترین آب گرم دنیا در آمریکا! آبگرم پرواز که در گوشه ای از امریکا جا خوش کرده...
[ادامه مطلب]
عجیب ترین درخت میوه دنیا یک درخت انگور برزیلی به دلیل تفاوت با ...
[ادامه مطلب]
خانه موج دار،طراحی جدید در خانه سازی موج خاكستری رنگ در فضای خارجی و داخلی این خانه ...
[ادامه مطلب]
ترسناک ترین استخر جهان در سنگاپور ترسناك‌ترين استخر جهان در بالاي ساختمان آسمان خراشي در سنگاپور ساخته مي‌شود...
[ادامه مطلب]
بینظیر ترین جاده های جهان مجموعه عكس هايي از زيباترين و رويايي ترين جاده هاي جهان...
[ادامه مطلب]
برترین مکانهای عصر جدید ساختمان های سر به فلک کشیده یا عجیب و غریب از آن پدیده هایی هستند که...
[ادامه مطلب]
مبتكرانه‌ترين سازه‌هاي بلند 2012 در موسسه فناوري ايلينويز به معرفي ساختارهايي از سراسر جهان مي‌پردازند كه ....
[ادامه مطلب]
کوچک ترین شهر دنیا یکي از شهرهاي شمال غربي كشور كرواسي به عنوان كوچكترين شهر دنيا...
[ادامه مطلب]
طولانی ترین پل دنیا پل میلو واقع در جنوب فرانسه، طولانی ترین و مرتفع ترین پل دنیا است.
[ادامه مطلب]
بزرگترين كشتي باربري جهان براي حمل يك سكوي عظيم نفتي يا انتقال زيردريايي‌هاي بزرگ...
[ادامه مطلب]
بزرگترین استخر شنای دنیا استخر گردشگاه "سان فونسو دیل مار" در شیلی...
[ادامه مطلب]
خطرناك ترين جاده هاي دنيا در عين حال ، ديدني ترين و زيباترين جاده ها...
[ادامه مطلب]
زیبا ترین باغ های جهان از نظر طبیعت شناسان     شاید وقتی نام زیباترین باغهای جهان را می شنوید نخستین چیزی که ذهن ...
[ادامه مطلب]
زیبـاترین پـارک ملی اروپـا از مشهورترین جاذبه های توریستی جهان...
[ادامه مطلب]
مجلل ترین حمام ها طراحی سرویس های بهداشتی منازل همیشه یکی از...
[ادامه مطلب]
طولانی ترین و زیبا ترین آبشار مصنوعی ایران آبشار رنگین‌كمان كارون طولانی‌ترین آبشار مصنوعی در...
[ادامه مطلب]
10 تا از زیباترین باغ های دنیا باغ های زیبای دنیا همراه تصاویر و توضیحات مربوط به آن...
[ادامه مطلب]
بلند ترین کیک دنیا به ارتفاع 8متر از آنجا که تب بدست آوردن رکوردهای جهانی در دنیا بسیار داغ است چند آشپز چینی...
[ادامه مطلب]
کج ترین بنا های دنیا کج بودن ساختمان ها شاید یکی از دلایل جذابیت آن ها از نظر گردشکری باشد...
[ادامه مطلب]
شلوغ ترین فرودگاه های جهان پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان از نظر میزان ورود و خروج مسافر از سوی شورای جهانی فرودگاهها اعلام شد...
[ادامه مطلب]
میز هایی زیبا با ترکیب چوب، شیشه و فلز میز پذیرایی یکی از ارکان اصلی تشکیل دهنده دکوراسیون...
[ادامه مطلب]
زیباترین خانه تبریز اگر گذارتان به تبریز افتاد، پیشنهاد می کنیم بعد از گشت و گذار در شهر و ...
[ادامه مطلب]
 مجموعه اي ديگر از عجيب ترين هتل هاي جهان - سري دوم هتل های زیادی در دنیا وجود دارند ولی برخی از آن ها تا...
[ادامه مطلب]
کوچکترین خودرو جهان این خودروی کوچک 120سانتی متر ارتفاع دارد و ...
[ادامه مطلب]
بزرگترین شهر های شناور در دنیا حدود 70 درصد از سطح زمین را آب پوشانده است. با این حال ...
[ادامه مطلب]
تعدادی از بزرگترین هتل های دنیا گرچه از هر نوع دسته بندی می توان تعدادی از هتل های جهان را نام برد ولی...
[ادامه مطلب]
زیبا ترین دفتر کار جهان شخصی بنام ایوان من در جنگل های بزرگ اسپانیایی اقدام به ساخت...
[ادامه مطلب]
بلندترین پل معلق دنیا بلندترین پل معلق دنیا در میان کوهستان "سیه را مادره" واقع در شمال مکزیک ساخته شد.
[ادامه مطلب]
زیبا ترین پارک جهان سازمان جهانی توریسم اخیرا فهرستی از زیباترین ...
[ادامه مطلب]
عجیب ترین رستورانهای جهان عجیب ترین رستوران های دنیا را همراه با عكس و توضيح مختصر در اين مطلب ببینید...
[ادامه مطلب]
مدرن ترین دفتر کار در پاریس دفتر کار PONS + HUOT توسط کریستین پاتجیسر طراحی شده است...
[ادامه مطلب]
با گران ترین خیابان دنیا آشنا شوید! این بار شما را با گرانترین خیابان دنیا آشنا می کنیم...
[ادامه مطلب]
زیبا ترین مساجد دنيا زیباترین مساجد دنیا با معماری های چشمگیر...
[ادامه مطلب]
زیباترین پلکانهای دنیا عکس هایی از زیباترین پلکانهای دنیا
[ادامه مطلب]
قطار هند ، لوکس ترین قطار دنیا تصاویر این قطار لوکس در هند ...
[ادامه مطلب]
هتل های بسیار عجیب عجیب ترین هتل هایی که تاکنون دیده اید!
[ادامه مطلب]
باریک ترین ساختمانهای دنیا!!! همیشه که نباید از آسمانخراش های سر به فلک کشیده در کشورها حرف بزنیم...
[ادامه مطلب]
گرانترین آپارتمان درلندن    گران ترین آپارتمان دنیا پنت هاوسی در مرکز لندن است...
[ادامه مطلب]
بزرگترین پله برقی دنیا ساختمان اومدا در شهر اوزاکا – ژاپن
[ادامه مطلب]
سرد ترین هتل دنیا در کانادا این هتل از 500 تن یخ و در کبک کانادا ساخته شده است .
[ادامه مطلب]
زیباترین مساجد دنیا تصاویری از مساجد جاهای مختلف دنیا
[ادامه مطلب]
با نمک ترین هتل جهان در بولیوی هتلی ساخته شده که همه مصالح و تجهیزات داخل آن از نمک طبیعی است...
[ادامه مطلب]
عکس هایی از خطرناک ترین جاده های دنیا جاده های بسیار جالب در سراسر دنیا
[ادامه مطلب]
10نمونه هتل برتر دنیا از لحاظ تکنولوژی چند مورد از پیشرفته ترین هتل های جهان را در اینجا مشاهده می کنید...
[ادامه مطلب]
 زیباترین باغچه های دنیا باغچه های بسیار دیدنی در سراسر دنیا
[ادامه مطلب]
عجیب ترین خانه های دنیا ! بناهای بسیار عجیب در سراسر دنیا
[ادامه مطلب]
تصاویر زیباترین رودخانه جهان کانوکریستالس« رودخانه پنج رنگ» زیباترین رودخانه جهان به شمار می ‌آید...
[ادامه مطلب]
بـزرگتـرین آکـواریـوم در اروپـا پارک اقیانوس شناسی در والنسیا، بعنوان بزرگترین آکواریوم در اروپا میزبان بزرگترین اکوسیستم های دریایی
[ادامه مطلب]
برترین شهر های دنیا برای زندگی 10شهر برتر دنیا برای زندگی از دید مجله فوربس و سازمان پژوهشی فاکت
[ادامه مطلب]
عکس های بلندترین چرخ و فلک با ارتفاع 135 متر یکی از جاذبه‌های توریستی لندن "بلندترین و بزرگترین چرخ و فلک جهان" در ساحل جنوبی رودخانه تایمز
[ادامه مطلب]
بزرگترین ساختمان ضد زلزله دنیا ترمینال جدید فرودگاه Sabiha Gökçen استانبول ، بزرگ ترین ساختمان امن دنیا در برابر زلزله
[ادامه مطلب]
عکس هایی از رویایی ترین جاده ها جاده هایی بسیار دیدنی از نقاط مختلف دنیا
[ادامه مطلب]
ترسناک ترین پل های جهان 2 عجیب ترین پل های سراسر دنیا
[ادامه مطلب]
تعدادی از زیبا ترین و برترین آبشار های دنیا در این مطلب می توانید تصاویری از تعدادی از زیبا ترین و برترین آبشار های دنیا را مشاهده کنید.
[ادامه مطلب]
برترین معماریهای دنیا در این پست می توانید عکس هایی از برترین معماریهای دنیا را ببینید.
[ادامه مطلب]
مساجد بزرگ دنیا در این پست می توانید تصاویری از مساجد بزرگ دنیا را ببینید.
[ادامه مطلب]
معروف ترین پل های جهان 2 در این پست می توانید معروف ترین پل های جهان را ببینید.
[ادامه مطلب]
با بزرگترین گلخانه جهان آشنا شوید در این مطلب می توانید با بزرگترین گلخانه جهان آشنا شوید.
[ادامه مطلب]
شگفت انگیز ترین قلعه ها در دنیا در این پست می توانید شگفت انگیز ترین قلعه ها در دنیا را مشاهده کنید.
[ادامه مطلب]
خطر ناک ترین خانه های درختی در این مطلب می توانید خطر ناک ترین خانه های درختی را مشاهده کنید.
[ادامه مطلب]
طولانی ترین پل دنیا در این مطلب می توانید تصاویری از طولانی ترین پل دنیا را مشاهده کنید
[ادامه مطلب]
بزرگترین هتل های جهان در این مطلب می توانید تصاویری از بزرگترین هتل های جهان را مشاهده کنید.
[ادامه مطلب]
خطرناک ترین فرودگاه های دنیا در این مطلب می توانید تصاویری از خطرناک ترین فرودگاه های دنیا را مشاهده کنید.
[ادامه مطلب]
دکوراسیون شرقی در منزل شما در این پست مطالب و عکس هایی مربوط به دکوراسیون شرقی در منزل را مشاهده می کنید.
[ادامه مطلب]
گرانترین خانه جهان در این مطلب می توانید تصاویری از گرانترین خانه جهان را مشاهده کنید.
[ادامه مطلب]
جذاب ترین خانه ! در این مطلب می توانید تصاویر جالبی از خانه شیشه ای را مشاهده نمایید.
[ادامه مطلب]
برخی از بلند ترین برج های دنیا در این مطلب می توانید تصاویری از برخی از بلند ترین برج های دنیا را مشاهده نمایید.
[ادامه مطلب]
زیبا ترین و رویایی ترین خانه ها در این مطلب می توانید تصاویری از زیبا ترین و رویایی ترین خانه ها را مشاهده نمایید.
[ادامه مطلب]
عکس هایی از 3 پل شگفت انگیز در این مطلب می توانید عکس هایی از 3 پل شگفت انگیز را مشاهده نمایید.
[ادامه مطلب]
بلندترین برج دنیا با ۱۶۰۰ متر ارتفاع در عربستان عربستان هم با شروع پروژه ساخت "برج پادشاهی" به کلوب کشورهای...
[ادامه مطلب]
عکس هایی از زیبا ترین دکوراسیون منزل در این مطلب می توانید عکس هایی از زیبا ترین دکوراسیون های منزل را مشاهده نمایید.
[ادامه مطلب]
بامهای سرسبز در مناطق مختلف جهان در این تصویر شما می توانید بامهای سرسبز در مناطق مختلف جهان را مشاهده نمایید.
[ادامه مطلب]
زیباترین مساجد دنیا در این مطلب می توانید زیباترین مساجد دنیا را مشاهده نمایید.
[ادامه مطلب]
لوکس ترین هتل ها در ترکیه در این مطلب شما می توانید تصاویری از لوکس ترین هتل ها در ترکیه را مشاهده نمایید.
[ادامه مطلب]
عجیب ترین هتل های دنیا در این مطلب شما می توانید عجیب ترین هتل های دنیا را مشاهده نمایید
[ادامه مطلب]
بی نظیر ترین معماری های جهان عکس هایی از بی نظیر ترین معماری های جهان در این مطلب موجود است.
[ادامه مطلب]
 زیبا ترین خانه های درختی جهان در این مطلب می توانید عکس های جالبی از خانه های درختی جهان مشاهده نمایید.
[ادامه مطلب]
عکس هایی از آلمان ،یکی از بهترین مکانهای گردشگری در این مطلب شما می توانید عکس هایی از آلمان ،یکی از بهترین مکانهای گردشگری را مشاهده نمایید.
[ادامه مطلب]
بزرگترین مکان های دنیا در این پست بزرگترین مکان های عمومی دنیا را با ذکر اطلاعاتی در باره این مکان ها به شما نشان می دهیم .
[ادامه مطلب]
بزرگترین مجتمع تفریحی سرپوشیده دنیا بزرگترین مجتمع تفریحی سرپوشیده دنیا
[ادامه مطلب]
از بزرگترین خانه کاغذی تا بلند ترین هتل از بزرگترین خانه کاغذی تا بلند ترین هتل
[ادامه مطلب]
پر ترافیک ترین شهر های جهان پر ترافیک ترین شهر های جهان
[ادامه مطلب]
بلند ترین پل شیشه ای جهان ! بلند ترین پل شیشه ای جهان !
[ادامه مطلب]
متفاوت ترین طرح های ساختمان متفاوت ترین طرح های ساختمان
[ادامه مطلب]
فرودگاه جبل الطارق – عجیب ترین فرودگاه دنیا فرودگاه جبل الطارق – عجیب ترین فرودگاه دنیا
[ادامه مطلب]
معروف و محبوب ترین پل های دنیا یکی از آثار ماندگار و زیبای شهر لندن، پل وستمینستر است که از رودخانه تیمز عبور می کند و در کنار آن کاخ وستمینستر، کلیسای وستمینستر، ساعت بیگ‌بن و همچنین چرخ فلک چشم لندن قابل مشاهده است.
[ادامه مطلب]
ديدني ترين و عجيب ترين ساختمان هاي جهان ديدني ترين و عجيب ترين ساختمان هاي جهان
[ادامه مطلب]
دل انگیزترین جاده های دنیا دل انگیزترین جاده های دنیا
[ادامه مطلب]
متفاوت ترین طرح های ساختمان متفاوت ترین طرح های ساختمان
[ادامه مطلب]
زیباترین محوطه‌های دانشگاهی جهان فوربس که بهترین‌ها و گرانترین‌ها را در مجله خود فهرست می‌کند، نام 14 دانشگاه و کالج را به عنوان زیباترین محوطه‌های دانشگاهی جهان معرفی کرده است.
[ادامه مطلب]
‌ زيباترين مساجد جهان انتخاب 10 مسجد زيباي جهان شاید كاری مشكل به نظربرسد. در فرآيند انتخاب مساجد زيبا ملاك‌هايي مانند وسعت، تاريخ، امكانات و عملكرد مسجد مورد توجه قرار گرفته است.
[ادامه مطلب]
مدرن ترین طراحی ساختمانها مدرن ترین طراحی ساختمانها
[ادامه مطلب]
خمیده ترین آسمان خراش دنیا ایتالیایی‌ها نمی‌توانند به داشتن خمیده‌ترین ساختمان دنیا یعنی برج پیزا با 97/3 درجه خمیدگی، افتخار کنند، چرا که سال گذشته میلادی درابوظبی، ساخت آسمان خراشی ۳۵ طبقه، با ۱۸ درجه خمیدگی نامش در کتاب رکور
[ادامه مطلب]
تصاویری دیدنی از عجیب ترین تصادف دنیا یک دستگاه خودروی مرسدس بنز به دیوار طبقه پنجم ساختمانی مرتفع در ایالت اوکلاهما برخورد و از دیوار‌آن عبور کرد.
[ادامه مطلب]
عجیب ترین ساختمان های دنیا عجیب ترین ساختمان های دنیا
[ادامه مطلب]
عجیب ترین ساختمان های دنیا عجیب ترین ساختمان های دنیا
[ادامه مطلب]
تصاويري ازبلند ترین فواره در حال ساخت در دبي این پروژه 218 میلیون دلاری 25 درصد بلندتر از بلندترین فواره جهان در هتلی در لاس وگاس آمریکا است
[ادامه مطلب]