دیدنی ها | شنبه، 27 خرداد 96

خانه سازی با شیوه های آسان

جنبش خانه کوچک (Small house movement) تعریف عمومی از جنبش معمارانه و اجتماعی است که طرفدار ساده زیستی در خانه‌های کوچکند .
در حالی که در کشورهای توسعه یافته خانواده ها به طور کلی کمتر شده اند ، دربرخی کشورها اندازه منازل خانوادگی با افزایش روبرو بوده است، بخصوص درایالات متحده که میانگین اندازه خانه‌های تک خانوار از165 متر مربع در ۱۹۷۸ به 230 متر مربع در۲۰۰۷ رسیده است.

طی بحران اقتصادی ۲۰۰۷-۲۰۱۰ جنبش خانه کوچک بیشتر مورد توجه قرار گرفت چرا که خانه سازی را با روشی آسانتر در تهیه ونگهداری و سازگار با محیط زیست عرضه می‌کرد. باید توجه داشت که این امر، سهمی بسیار ناچیز را درمعاملات بنگاه‌های املاک دارد. چرا که فقط یک درصد ازخریداران مسکن صاحب این خانه‌ ها می‌شوند.

این خانه‌ها همچنین کاربردهای دیگری نیزدارند، استفاده ازآنها برای اقوام سالخورده، استفاده به عنوان خانه‌ی تفریحی و یا خانه‌ ی مهمان. گرایش به خانه‌ های بسیارکوچک درکشورهای دیگرنیزرواج یافت؛ به طورمثال درژاپن، که استفاده‌ ی مناسب ازفضا، ارزشی دوچندان دارد. خانه ‌های کوچک افزون برهزینه کمتر، زندگی با پیچیدگی کمتر و تخریب ‌های زیست محیطی کمتری را توسط ساکنان آنها رواج می‌دهند. اندازه معمولی یک خانه کوچک به ندرت از46 متر مربع، تجاوز می‌کند.

در این گزارش تصاویری از برخی خانه ‌های کوچک و زیبا را برگزیده ایم که با هم می بینم .

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما اولین باشید.

ارسال نظر شما

جشنواره لبخند طلائی دلتا همیـن حالا در جشنواره شرکت کنید