اخبار ملکی | پنج شنبه، 25 خرداد 96

کاهش نرخ آپارتمان های کم متراژ

متقاضیان خرید آپارتمان‌های کوچک درهفته ‌های اخیر با آگهی های متعدد درگروه آپارتمان ‌های کوچک‌ تراز 50 مترمربع روبه ‌رو شده ‌اند که با نرخ پیشنهادی کمترازمیانگین نرخ معاملات منطقه عرضه شده است.

به گزارش سایت دلتا به نقل از دنیای اقتصاد، بررسی موتورهای جست ‌وجوی معتبرملکی نشان می‌دهد آپارتمان‌های کوچک  درسطح شهرتهران وجود دارند، طوری که درمجتمع‌های مسکونی مناطق شمالی که آپارتمان بزرگ‌ متراژ مشتری دارد هم، سوئیت‌ های کوچک ساخته شده و به فروش می‌رسند.

اگرچه هماهنگی نرخ آپارتمان‌های کم متراژبا بودجه عمده متقاضیان خرید مسکن به ویژه زوج ‌های جوان سبب شده که این آپارتمان‌ها به قول واسطه‌ ها، حکم «قند» و «طلا» را دربازار مسکن پیدا  و فروشندگان آنها روی بالاترین نرخ پیشنهادی ممکن پافشاری کنند، اما یک گروه دیگرازمشتریان این آپارتمان‌ها، متقاضیان غیرمصرفی مسکن هستند که درپی خرید واحد مسکونی به منظورسرمایه ‌گذاری بوده و قصدشان از معامله آپارتمان‌های کوچک سکونت نیست، بلکه قصد دارند  که  نقدینگی خود را به ملک  تبدیل و دراین راه کسری بودجه خود را نیزازطریق واگذاری آن به صورت قرارداد «رهن کامل» تامین ‌کنند.

این الگوی معامله در مورد آپارتمان‌های کوچک بسیارشایع است و کسانی که قصد سرمایه‌ گذاری دارند ازآن استفاده می‌کنند. این گزارش حاکی است به نظر می‌رسد مالکان این آپارتمان ‌ها مصلحت دیده ‌اند که با تعدیل نرخ ،فضا را برای حضورجدی‌تر خریداران فراهم کنند. به‌عنوان مثال آپارتمان 50 مترمربعی 3 ساله واقع در شمس‌آباد، بلوار بیژن، خیابان کمالی  با بهره مندی ازامکانات کامل شامل انباری، پارکینگ و آسانسور به بهای هرمترمربع پنج میلیون تومان پیشنهاد شده و این درحالی است که متوسط قیمت آپارتمان با سن مشابه درمعاملات ماه‌ های اخیر دراین محله، پنج میلیون و500 هزارتومان است.

منبع:
دلتا

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما اولین باشید.

ارسال نظر شما

جشنواره لبخند طلائی دلتا همیـن حالا در جشنواره شرکت کنید