اخبار ملکی | چهارشنبه، 24 خرداد 96

افزایش نرخ مسکن با مصوبه جدید مالیاتی

رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران می گوید: دریافت مالیات ازساخت وساز باعث افزایش قیمت مسکن و کاهش ساخت و سازمی‌شود.
حسن محتشم گفت: مصوبه  اقتصادی که دولت درباره مالیات برساخت و ساز تصویب کرد، ازعوامل بازدارنده بخش تولید وهمچنین به فروش نرفتن واحدهای آماده است.

به گزارش سایت دلتا به نقل از مهر ،وی افزود: درشرایط کنونی که قدرت خرید مردم کم است و متقاضی خرید مسکن وجود ندارد، دریافت مالیات بردرآمدهای احتمالی باعث می‌شود انگیزه سازندگان برای ساخت و ساز کاهش یابد.
محتشم با اشاره به کاهش عرضه در چند سال اخیر گفت: دولت به جای ایجاد سد در برابرسازندگان ، باید مشوق هایی برای آنان فراهم کند تا با عرضه مسکن ازانباشت تقاضا جلوگیری شود.

رئیس انجمن صنفی انبوه سازان استان تهران با بیان اینکه انبوه سازان مالیات را ازخریداران دریافت می‌کنند،تصریح کرد: مالیات عامل مهم بازدارنده دررونق بازارمسکن است ودولت باید در این مورد تجدید نظرکند، زیرا با افزایش ساخت و ساز نیز می‌تواند مالیات بیشتری بگیرد.

وی گفت : افزایش نرخ دفترچه منطقه‌ ای مالیاتی باعث شده است تا قیمت صدورپروانه ساختمانی دربخش مسکونی ۱۵ و بخش تجاری ۷۰ درصد افزایش یابد و این افزایش قیمت باعث بالا رفتن نرخ تمام شده مسکن و کاهش تولید می شود.

شایان ذکراست با تصویب هیئت وزیران، درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی ناشی از ساخت و فروش هر نوع ساختمان (عرصه و اعیانی) در سال ۹۵ مشمول مقررات مالیات بردرآمد می شود.

منبع:
دلتا

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما اولین باشید.

ارسال نظر شما

جشنواره لبخند طلائی دلتا همیـن حالا در جشنواره شرکت کنید