اخبار ملکی | دوشنبه، 22 خرداد 96

شایعه گرانی به رونق مسکن کمک نمی کند

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت : شایعه گرانی مسکن نه فقط به رونق این صنعت کمک نمی‌کند بلکه موجب رکود آن هم می‌شود.
محمد حسینی افزود: در چند روزاخیرشایعه گران شدن ساختمان و به تبع آن کرایه خانه شنیده می شود که  با توجه به زمان جابجایی مستاجران  این موضوع  فقط موجب نگرانی درجامعه خواهد شد.

به گزارش سایت دلتا به نقل از ایسنا ،وی افزود: صنعت ساختمان و مسکن به عنوان موتورمحرکه اقتصاد شناخته می شود وبسیاری ازمشاغل و صنایع مستقیم به این صنعت وابسته اند.ازآن جا که عرضه و تقاضا دربازار مسکن به حد قابل قبول رسیده است ،  شایعه گرانی به رونق این صنعت کمک نمی کند وموجب رکود آن خواهد شد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: میان میزان نقدینگی دردست مردم و توان خرید متقاضیان مسکن فاصله ای قابل توجه وجود دارد و شایعه گرانی موجب رکود دوباره خواهد شد، بنا براین ، براساس احکام مندرج در قانون برنامه ششم توسعه ماده 59، دولت مکلف است درچهارچوب قانون ساماندهی و حمایت ازتولید وعرضه مسکن نسبت به مقاوم سازی و احیاء بافت فرسوده و تکمیل مسکن مهروعرضه تسهیلات و حمایت ازمسکن روستایی اقدام کند.

 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت : تغییردر نرخ سود تسهیلات  و نرخ سود سپرده های بانکی می تواند سرمایه مردم ازبانکها را به حوزه مسکن  منتقل کند و باعث رونق و اشتغال دراین صنعت شود، بنابراین شایعات موجود در جامعه فقط موجب نگرانی مردم خواهد شد و به خروج رکود ازصنعت ساختمان کمک نخواهد کرد.

منبع:
دلتا

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما اولین باشید.

ارسال نظر شما

جشنواره لبخند طلائی دلتا همیـن حالا در جشنواره شرکت کنید