دیدنی ها | یکشنبه، 14 خرداد 96

زیبا ترین باغ های دنیا

آن هایی که دوستدارطبیعت اند حتما با بهترین و زیباترین باغ های دنیا آشنایی دارند اما دراین گزارش مروری می کنیم برباغ ها یی که با دیدن آن ها  شگفت زده خواهید شد. شاید نام خیلی از این باغ  ها حتی به گوشتان هم نخورده باشد .
باغ هایی که امروز با آن ها آشنا می شوید با کمک هنر دست انسان وطبیعت به وجود آمده اند و امروزه از بهترین تفریحگاه های دنیا به شمار می آیند.

۱۰- باغ سلطنتی ملبورن -استرالیا

باغ سلطنتی ملبورن (Royal Botanic Gardens) در ساحل جنوبی رود یارا قرارگرفته و بسیار به مرکز شهرملبورن نزدیک است.

۹- باغ سالزبورگ -اتریش

باغ سالزبورگ (Mirabell Gardens) به سبک کلاسیک و اروپایی ساخته شده و دراتریش طرفداران بسیار زیادی دارد، این باغ به عنوان گوشه ای ازفرهنگ اروپا نامش درفهرست یونسکو به ثبت رسیده است.

۸- جی چانگ یوان در جیانگ سو - چین

جی چانگ یوان (Ji Chang Yuan) به راستی اززیباترین و شگفت انگیزترین باغ ها ی دنیااست و با این که درقرن ۱۶ساخته شده هنوزهم طراوت و زیبایی خود را حفظ کرده است.

۷- باغ فین کاشان -ایران

خوشبختانه باغ فوق العاده زیبای فین (Bagh-e Fin) هم در فهرست زیباترین باغ های دنیا جا ی گرفته است. این باغ به سبک ایرانی دراستان زیبای کاشان است. باغ فین درسال ۱۳۱۴ شمسی به عنوان یکی ازآثارملی ایران به ثبت رسید وامروزه از بهترین مکان های گردشگری درکشورعزیزمان ایران محسوب می شود.

 


۶- باغ گیاهشناسی کویر  فینیکس - آریزونا

باغ گیاهشناسی کویری آریزونا (Desert Botanical Gardens) ازبهترین جاذبه های گردشگری درشهر فینیکس است . با این که باغ های گیاهشناسی زیادی درسراسر ایالات متحده وجود دارد اما این باغ محبوبیت خود را حفظ کرده و همه ساله میزبان بازدیدکنندگان زیادی است.

۵- باغ کنکروکوان - ژاپن

باغ کنکروکو ان (Kenroku-en Garden) یکی از سه باغ بزرگ و با شکوه در ژاپن است که دراستان ایشیکاوا قرار دارد. مساحت کلی باغ 11.4 هکتاراست و هر گوشه ی آن زیبایی های خاص خود را دارد.  

۴- باغ کاخ ورسای- فرانسه

کاخ ورسای قسمتی ازمجموعه کاخ های سلطنتی کشورفرانسه وجزو بزرگترین کاخ های دنیااست و نامش درفهرست یونسکو هم به ثبت رسده است. باغ تاریخی ورسای به راستی ازدیدنی ترین مکان های اروپا به شمار می آید که آن را به سبک کلاسیک فرانسوی ساخته اند.

۳- باغ ماجوریل - مراکش

این باغ یک باغ گیاهشناسی عظیم ۱۲ هکتاری است که با هنردستان هنرمندی مراکشی ساخته شده و امروزه طرفداران بسیارزیادی دارد. درطراحی این باغ سعی شده از مدل های افسانه ای معماری استفاده شود.


۲- باغ کلود مونه - فرانسه

همانطور که از نام این باغ مشخص است متعلق به هنرمند بزرگ اسکار کلود مونت (Oscar-Claude Monet) بوده است، او بنیانگذار نقاشی های امپرسیونیست یا امپرسیونیسم بود. دراین سبک، هنرمند برداشت خودش را به تصویر می کشید و بعد ازاختراع، این سبک به یکی ازروش های محبوب نقاشی دردنیا تبدیل شد.

۱- باغ کریستن -  آفریقای جنوبی

باغ (Kirstenbosch) معروفترین باغ گیاهشناسی ملی آفریقای جنوبی است . این باغ درسال 1913 میلادی تاسیس شد وتا امروزلقب زیباترین باغ دنیا را با خود اختصاص داده است .

منبع:
دلتا

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما اولین باشید.

ارسال نظر شما

جشنواره لبخند طلائی دلتا همیـن حالا در جشنواره شرکت کنید