دکوراسیون | سه شنبه، 21 دی 95

ویژگی موکت های ساده وطرحدار

هنگام خرید موکت انتخاب بین نوع طرح دار یا ساده آن  گاهی مشکل است مگر این که سلیقه شما به یکی از این دو تمایل داشته باشد.

ویژگی موکت ساده

موکت های ساده در رنگهایی متنوع موجودند. اگر پرده ، مبلمان و قالیچه اتاق طرح دارند موکت ساده گزینه ای مناسب  است که باعث بزرگتر نشان دادن اتاق های کوچک می شوند.

این نوع موکت ها به سبب اینکه در تزیینات اتاق محدودیت ایجاد نمی کنند همه جا کاربرد دارند.

 کثیف بودن موکت های ساده بیشتر مشخص می شود و بهتر است درمحیط های پررفت و آمد خانه استفاده نشوند. موکت هایی با بافت برجسته و طرح دار برای محیط های پر رفت و آمد ، گزینه ای مناسبند.

ویژگی موکت های طرحدار

نمونه هایی متنوع از این موکت ها موجود است و بیشتر برای اتاقهایی مبلمان و تزئینات ساده دارند استفاده می شوند. هر طرح در محیط تاثیر خاص خود را می گذارد. به عنوان مثال خطوط عمودی اتاقها ، راهرو ها و راه پله ها را بزرگتر نشان می دهد.

به خصوص اگر موکت کمی از دیوار فاصله داشته باشد. رنگ  مبلمان در اتاقی با موکت طرحدار بهتر است خنثی مانند رنگ های بژ، کرم و طوسی باشند تا زیبایی طرحها بیشتر به چشم بیاید.

برای خود نمایی بیشتر مبلمان ، می توانید از موکت های تک رنگ با طرح برجسته استفاده کنید. از آنجاکه لکه ها روی این نوع موکت دیده نمی شوند و به شستشوی زیاد نیاز ندارند کاربردبسیاری دارند.

منبع:
دلتا

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما اولین باشید.

ارسال نظر شما

جشنواره لبخند طلائی دلتا همیـن حالا در جشنواره شرکت کنید