دکوراسیون | سه شنبه، 21 دی 95

شومینه هایی برای فضای باز

در روزهای سرد سال هیچ چیز دلنشین تر از نشستن جلوی شومینه درهوای بارانی سرد نیست .در این گزارش شومینه هایی برای فضاهای باز را انتخاب کرده ایم که می بینید.

شومینه سنگی ساخته شده روی دیوار در کنار مبلمان فضای باز، برای جمع شدن خانواده و دوستان دورهم.

شومینه با دیواری سنگی در حیاط خانه به قدری در محیط تاثیر می گذارد که نقطه کانونی محوطه می شود. استفاده از دیوار حائل برای این شومینه فضای باز با تراس های زیبا ، فضایی مناسب برای کاشت گیاهان و ایجاد باغچه فراهم کرده است.

ساخت شومینه در دیوار سنگی درآلاچیق یا جایگاهی مسقف هنگام باران و برف فضایی دلنشین ایجاد می کند.

استفاده ازتراس یا ایوان خانه برای ایجاد فضای نشیمن . دیوار سنگی برای قرار دادن شومینه بسیار مناسب است. نصب تلویزیون دربالای شومینه فضای دلنشین شما را تکمیل می کند.

نیمکت و آتشدان سنگی درحالی که سقفی در بالای آنها قرار دارد ، فضایی متفاوت را به محوطه باز خانه می آورد.

متریال چوب ، فلز و سنگ در کنار هم ترکیبی بسیار مناسب است . مبلمان با دسته و پایه های فلزی ، کفپوش لمینت ، میز جلو مبلی چوب و فلز در کنار هم فضایی به سبک معاصر ایجاد می کنند. شومینه نصب شده در دیوار سنگی سبک دکوراسیون را منحصر به فرد می کند.

شومینه با سنگ های برجسته شیری رنگ ، مبلمان حصیری و میز جلو مبل چوبی ترکیبی بی نظیر است که حس و حال رویایی به محوطه خانه شما می بخشد.

در حیاط باریک خانه با کمی خلاقیت طراحی محوطه را به شکلی ویژه انجام دهید. بهتر است برای فضای کم عرض کمی تو رفتگی و گودی  ایجاد کنید تا مکانی خاطره انگیزبرای نشستن باشد.

یکی دیگر از فضاهای مناسب برای گذاشتن شومینه و آتشدان در کنار ساختمان و بخش مسقف بنا است. شومینه خاکستری تیره رنگ شده ، در دکوراسیونی با تنالیته رنگی خاکستری و توسی نقطه عطف فضای باز میشود.

مبلمان به رنگ کرم و از جنس چوب و پارچه ، فضایی را بوجود می آورد که توجه را به سمت شعله های آتش جلب می کند. گیاهان رونده در اطراف شومینه مانند قاب آن را در بر می گیرند.

فضای پاسیو با ابعاد بزرگ را تقسیم بندی کنید. فضاهای کوچک جمع شونده آنها را تبدیل به فضاهای خودمانی و صمیمی می کند که درسرما و باران استفاده بیشتری دارند. آتشدان سنگی با سکوی مناسب را با صندلی احاطه کنید.

یک آتشدان روی زمین و از جنس آجر بسازید. مبلمان فضای باز از جنس چوب با کوسن و بالشتک های رنگی فضا را هماهنگ می کند.

در گوشه ای از حیاط خانه در میان گل و گیاهان ، آتشدان کوچکی بسازید. رنگ های متنوع محوطه زیبایی فضای حیاط را دو چندان می کند.

تراس بزرگ طبقه دوم خانه برای قرار دادن شومینه فوق العاده است. سبکی متفاوت بوجود آوردید. از رنگ های قهوه ای برای گرم تر شدن فضا استفاده کنید. شومینه با دیوار سنگی در کنار ستون های چوبی سبک روستیک را تداعی می کند.

دیوار گچی ساده و سفید رنگ بدون اغراق گویای شومینه به سبک مدرن است .اگر می خواهید کمی گرما و صمیمیت را چاشنی نشستن درفضای باز کنید، از جوب بیشتر استفاده کنید.

منبع:
چیدانه

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما اولین باشید.

ارسال نظر شما

جشنواره لبخند طلائی دلتا همیـن حالا در جشنواره شرکت کنید