رستوران نمک

پروژه رستوران نمک  با 150 متر مربع زیر بنا و در 2 طبقه در خیابان عفیف آباد شیرازتوسط مهندس علیرضا امتیاز طراحی شده است

این گروه طراحي با توجه به قرارگرفتن معادن نمك طبيعي و وجود درياچه درنزديكي پروژه كه از آنها نمك تهيه مي شود ، بر آن شد كه تمام رستوران را از نمونه های مختلف  نمک بسازد.

طراحي پروژه با تحقيقاتي روي نوع مناسب نمك هاي محلي و تركيبات ان با صمغ هاي طبيعي شروع و طراحي ديواره ها و سقف و پلكان با نگاهي مدرن به غارهاي نمكي برای ایجاد آن انجام شد.

در طراحي ديواره هاي داخلي و خارجي پروژه القاءحس پيوستگي فضايي و فراهم ساختن  فضايي مدرن و درعين حال نزديك به طبيعت مورد توجه بوده است.

ديواره ها و سكوهاي نشيمن با الهام ازلايه بندي غارهاي نمكي و به صورت مدرن طراحي شده اند به نحوي كه پاسخگوي مراجعان  و دیگرمکان ها چون آشپزخانه و كانتر فروش باشد. طراحي پلكان به گونه ای است که  فضاي طبقه پايين را با حركتي پيچشي به طبقه بالا منتقل می كند.

كف پله ها ،صندلي ها و دستگيره در ورودي از ذوب قوطي هاي نوشابه آلومينيومي تهیه و ريخته گري و ميز ها ی رستوران از سنگ نمك طبيعي ، طراحي و ساخته شده اند.

صندلي ها هم به صورت اختصاصي براي پروژه طراحي و تمام  اتصالات شيشه ها و دستگيره در ورودي نيز براي اين پروژه طراحي و ريخته گري شده است.

منبع:
دلتا

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما اولین باشید.

ارسال نظر شما