اخبار ملکی | پنج شنبه، 16 دی 95

سقف وام مسکن تا3 برابر افزایش یافت

بانک مسکن با اجرای مجموعه سیاست های تحریک غیرتورمی تقاضای خرید مسکن به منظورخارج کردن بخش مسکن از رکود ، توانست درمدت 4 سال پیاپی ، سقف تسهیلات خرید مسکن را تا 3 برابر افزایش دهد.

به گزارش سایت دلتا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، مدیر روابط عمومی بانک مسکن گفت : تسهیلات از محل اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در تهران تا سقف 60 میلیون تومان و در شهرهای بزرگ و مراکز استان و همچنین شهرهای کوچک به ترتیب تا 50 و 40 میلیون تومان به متقاضیان پرداخت می شود. ضمن اینکه این مبلغ تا سقف 10 میلیون تومان در قالب تسهیلات جعاله قابل افزایش است.

مسعود ایزدی افزود : تسهیلات خرید مسکن در عین حال به تسهیلات بدون سپرده (وام اوراق) محدود نمیشود بلکه ، از محل صندوق پس انداز مسکن یکم ،‌ در تهران 80 میلیون تومان و در دو گروه شهری دیگر نیز 60 میلیون و 40 میلیون تومان به سپرده گذاران صندوق، تسهیلات پرداخت می شود.

وی درباره تفاوت عمده بین تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات و همچنین تسهیلات صندوق یکم در نرخ سود تسهیلات ، گفت : تسهیلات صندوق یکم با سود 8 درصد در بافت فرسوده و 9.5 درصد در سایر مناطق شهری پرداخت می شود در حالیکه نرخ سود تسهیلات از محل اوراق، 17.5 درصد است.

اما به رغم نرخ سود بالاتر تسهیلات اوراق ، این نوع وام خرید مسکن به انتظار زمانی و سپرده گذاری نیاز ندارد.

وی گفت : تسهیلات صندوق پس انداز یکم به خانه اولی ها اختصای دارد اما همه متقاضیان خرید مسکن می توانند تسهیلات از محل اوراق را بدون معطلی ، از شعب بانک مسکن در سراسر کشور دریافت کنند.

مدیر روابط عمومی بانک مسکن یادآور شد : بانک مسکن برای تسهیل شرایط خانه دار شدن زوج های بدون سابقه مالکیت (خانه اولی ها) ، طی امسال ، 3 مرتبه ، نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم را کاهش داد و سرانجام موفق شد نرخ سود این تسهیلات را تک رقمی کند.

به طوری که نرخ سود وام یکم ابتدا از 14 درصد به 13 درصد ، بعد به 11 درصد و نیمه امسال نیز به 8 تا 9.5 درصد کاهش پیدا کرد.

وی خاطر نشان کرد : همزمان با کاهش نرخ سود تسهیلات به سطح تک رقمی ، با افزایش جذابیت تسهیلات ، میزان ثبت نام و سپرده گذاری در صندوق پس انداز مسکن یکم، بیش از 50 تا 60 درصد بیشتر شده است.

منبع:
دلتا

نظرات کاربران

ص
پنج شنبه، 16 دی 95
اخبارهای تون خوبه ولی اگه میشه در اخبارهاتون هم از ویدیو استفاده کنید مثلا تصویر ویدیویی از یک کارشناس که داره درباره اون مطلب توضیح می ده

ارسال نظر شما

جشنواره لبخند طلائی دلتا همیـن حالا در جشنواره شرکت کنید