اخبار ملکی | پنج شنبه، 16 دی 95

مسکن مهر جدید ساخته نمیشود

نمایندگان مجلس با  رأی به متوقف کردن ساخت  مسکن مهر جدید ، بانک مسکن را به تامین باقی مانده تعهدات خود و تامین منابع مورد نیاز مسکن مهر موظف کردند.

به گزارش سایت دلتا به نقل ازجام جم آنلاین ، نمایندگان در نشست علنی صبح دوشنبه ، 13 دی ماه  در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه با بند ج و د ماده 73 این لایحه در مورد استقرار سیستم یکپارچه اطلاعات مکانی به منظور تحقق پذیری طرح های توسعه شهری و روستایی موافقت کردند.

در صدر ماده 73 لایحه برنامه ششم توسعه آمده است : دولت موظف است در چارچوب قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن این اقدامات را انجام دهد.

در بند ج این لایحه آمده است : بانک مسکن موظف است به تأمین باقی مانده تعهدات خود و تأمین منابع مورد نیاز مسکن مهر بدون تعهد احداث واحدهای جدید با تشخیص وزارت راه و شهرسازی اقدام کند.

همچنین در بند (د) ماده 73 آمده است : وزارت راه و شهرسازی با رعایت وظایف و اختیارات سایر دستگاه ها و ایجاد تشکیلات جدید و استفاده از امکانات سایر دستگاه ها مکلف است به منظورتحقق ‌پذیری طرحهای توسعه و عمران شهری و روستایی ، آزمایش و کنترل تخلفات ، انضباط شهری و حفظ حقوق شهروندان به استقرار سیستم یکپارچه اطلاعات مکانی و تأمین زیرساخت‌ های مورد نیاز آن و ایجاد ساختار مناسب برای اشتراک گذاری داده‌ های مکانی توسط کلیه دستگاههای مرتبط اقدام کند. این حکم ناقض و ناسخ هیچ یک از قوانین نیست.

بنابراین گزارش نمایندگان با الحاق یک تبصره به بند د ماده 73 موافقت کردند . در این تبصره آمده است : در ماده 18 قانون ساماندهی و حمایت از عرضه مسکن عبارت «برنامه پنجم» به «برنامه ششم» تغییر می یابد و منابع مورد نیاز بندهای این ماده از این محل ، قابل تأمین است.

نمایندگان با اصل ماده 73 این لایحه با 154 رأی موافق ، 2 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 222 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

منبع:
دلتا

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما اولین باشید.

ارسال نظر شما

جشنواره لبخند طلائی دلتا همیـن حالا در جشنواره شرکت کنید