اخبار ملکی | چهارشنبه، 22 دی 95

نرخ اجاره در مناطق مرغوب شمال پایتخت

نرخ اجاره آپارتمان در مناطق مرفه نشین شمال شهر تهران با توجه به محله ، متراژ، سن بنا ، امکانات و موقعیت با احتساب پول پیش ماهانه حدود یک میلیون تا حدود ۱۰ میلیون تومان است.

به گزارش سایت دلتا به نقل از ایسنا ، تا شانزدهم دی ماه امسال ،۲۲۶۰ مورد قرارداد اجاره در شهر تهران به ثبت رسیده که از این تعداد ۶۸ مورد مربوط به منطقه یک بوده است.

با این حال بازاراجاره در شمال شهر تهران ، شرایط خاص خود را دارد و نرخ ها از میانگین بهای اجاره در شهر تهران چندان تبعیت نمی کنند.

با اینکه املاک شمال تهران به سبب داشتن متقاضیان خاص سهم بالایی از بازار اجاره پایتخت را از آن خود کرده اند ، از ثبات بیشتری بهره مندند و مدت زمان قراردادها نسبت به قراردادهای اجاره مناطق مرکزی و جنوب تهران بیشتر است.

نرخ املاک اجاره داده شده در شمال تهران - دی ماه 1395

محله

متراژ

سن بنا

پول پیش (تومان)

اجاره ماهیانه (تومان)

ولنجک

۱۲۲ متر

نوساز

۲۰۰ میلیون

یک میلیون

زعفرانیه

۱۹۹ متر

۱۲ سال

۴۰ میلیون

۴ میلیون

تجریش

۱۳۰ متر

۱۳ سال

۳۰ میلیون

۵ میلیون

قیطریه

۱۴۰ متر

۱۷ سال

۲۷ میلین

۴ میلیون

سعادت آباد

۸۷ متر

۱۴ سال

۵۰ میلیون

۳ میلیون و ۸۰۰ هزار

شهرک غرب

۱۴۰ متر

۲ سال

۲۸۰ میلیون رهن کامل

-

گیشا

۸۱ متر

۵ سال

۲۰ میلیون

۲ میلیون و ۲۰۰ هزار

اختیاریه

۱۱۲ متر

۳ سال

۱۲۰ میلیون رهن کامل

-

دروس

۱۰۳ متر

نوساز

۵۰ میلیون

۴ میلیون و ۳۰۰ هزار

ونک

۱۷۲ متر

۹ سال

۱۰۰ میلیون

۳ میلیون و ۵۰۰ هزار

پاسداران

۲۷۶ متر

۴ سال

۱۰۰ میلیون

۶ میلیون

یوسف آباد

۱۰۵ متر

۱۶ سال

۱۷۰ میلیون رهن کامل

-

 
در ماههای اخیر بازار اجاره شهر تهران برخلاف انتظار چندان با تلاطم روبه رو نشد. با اینکه پیش بینی ها از ایجاد شوک در این بازار به تبعیت از کاهش نرخ سود بانکی به ۱۵ درصد بود ، چندان افزایشی  درنرخهای اجاره دیده نمی شود ؛ زیرا برخی بانکها هنوز نرخهای بیش از ۱۵ درصد پرداخت می کنند ، توانایی  مستاجران چندان مناسب نیست و از سوی دیگر تعدادی قابل توجه واحد مسکونی خالی در شهر و استان تهران وجود دارد.
اجاره بها تابعی از نرخ ملک است و نباید بر اساس سود بانکی محاسبه شود. این صحبتی است که رییس اتحادیه مشاوران املاک مرتبا بر آن تاکید می کند.
 
بر این اساس و با توجه به بالا بودن بهای زمین در شمال پایتخت ، نرخ واحدهای مسکونی در این مناطق بالا است ، نرخهای اجاره نیز تفاوتی قابل توجه نسبت به جنوب شهر دارد ؛ به عنوان مثال نرخ قطعی اجاره یک واحد ۶۰ متری نوساز در محله بهداشت واقع در منطقه ۱۸ با احتساب پول پیش ۵۵۰ هزار تومان ثبت شده و آپارتمانی نوساز با همین متراژ در زعفرانیه ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اجاره داده شده است.
منبع:
دلتا

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما اولین باشید.

ارسال نظر شما