اخبار ملکی | دوشنبه، 20 دی 95

سهم مسکن از بودجه 96 نامشخص است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت : با وجود تاکید کمیسیون تلفیق برای اعمال توجه ویژه به حوزه مسکن هنوز سهم این بخش از بودجه سال آینده دقیق مشخص نشده است.

به گزارش سایت دلتا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، حسن علوی با اشاره به توجه به بخش مسکن در برنامه ششم توسعه گفت : بخش های آب و محیط زیست در اولویت برنامه ششم قرار دارند و به مسکن و پروژه های عمران توجهی زیاد نشده است اما با بررسی های صورت گرفته در کمیسیون تلفیق مصوب شد تا بودجه بیشتری به بخش مسکن اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه 25 درصد از سرمایه های ملی در بخش مسکن هزینه می شود تصریح کرد : توجه به بخش مسکن به عنوان پیشران اقتصادی می تواند صنایع وابسته به آن را به حرکت درآورد و موجب رونق اقتصادی شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس در بازه تامین منابع مالی برای بخش مسکن گفت : در لایحه بودجه دولت منابعی خاص پیش بینی نشده و مانند برنامه پنجم توسعه منابع مالی این بخش از طریق تسهیلات بانکی تضمین خواهد شد.

علوی با اشاره به اینکه طرح های بهسازی ، ساماندهی مناطق منفصل شهری وترمیم بافت های فرسوده از جمله مسائلی است که باید هرچه زودتر اجرایی شود ، تصریح کرد: دولت در برنامه ششم توسعه موظف شد تا برای خانه دار شدن قشرهای آسیب پذیر، پروژه های حمایتی و ساخت به شرط تملیک اقداماتی موثرانجام دهد.

وی همچنین درمورد پروژه مسکن مهر تاکید کرد : زیرساخت های مسکن مهر مانند مسجد، مدرسه و بیمارستان و راه ها باید هرچه سریع تر به بهره برداری برسد و درطی برنامه سه سال اول دولت آینده این موارد در نظر گرفته شده است.

منبع:
دلتا

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما اولین باشید.

ارسال نظر شما

جشنواره لبخند طلائی دلتا همیـن حالا در جشنواره شرکت کنید