دکوراسیون | دوشنبه، 20 دی 95

چیدمان آپارتمان 50 متری

در این مطلب سه پلان آپارتمان ۵۰ متری وعکس هایی از دکوراسیون داخلی را بررسی می کنیم . تا روشن شود فضاهای کوچک هم می توانند زیبا و شیک باشند.

هر سه آپارتمان باروشی کاملا متفاوت با یکدیگر با طراحی شیک و مدرن به هدف خود که داشتن خانه ای جادار و زیبا است دست یافته اند.

راه های زیادی برای بزرگ نشان دادن فضایی کوچک و محدود وجود دارد. باید فضا یا اتاق را طوری طراحی کنید که بیشترین کارایی راداشته باشد.

برای مثال دیواری که تلویزیون روی آن نصب می شود می شود با نصب قفسه و شلف های دیواری متعدد ، لوازم و اشیاء دکوری و کاربردی را روی آن قرار داد.

افزون بر استفاده از فضاهای افقی ، باید  نگاهی هم به فضاهای عمودی موجود در خانه داشته باشید.

نخستین خانه ای که معرفی می کنیم فقط ۴۸ متر مربع مساحت دارد ، اما از برخی خانه های ۶۰ و ۷۰ متری جادارتر بنظر می رسد. رنگ های روشن و خنثی بر فضا حکمرانی می کنند اما برای زیبایی بیشتر از رنگ های شادتر زرد و آبی نیز استفاده شده است.

رنگ سفید دیوارها و قهوه ای کفپوش های چوبی در ایجاد این حس بسیار حیاتی بوده است. مبلمان نیز رنگی خنثی دارند و با قرار دادن کوسن های رنگی ، از یکنواختی درآمده اند.

آپارتمان دوم نیز فقط ۴۵ متر مربع مساحت دارد و نسبت به خانه اول کمی سنگین تر را نشان می دهد. سیاه ، خاکستری و سفید رنگ هایی هستند که در نگاه اول متوجه آنها می شوید.

آشپزخانه نیز متصل به اتاق نشیمن است که با میز اپنی با کانتر چوبی جدا شده است. کنار میز چند عدد صندلی شیک قرار داده شده که باعث افزایش فضای نشستنی در اتاق نشیمن شده و ازطرفی فضا را باز و آزاد جلوه می دهد. لامپ های استوانه ای بسیار جالبی بالای میز اپن قرار گرفته که ظاهری هنری به دکوراسیون خانه داده است.

اما شاید جالب ترین قسمت خانه ، اتاق خواب باشد که توسط دیواری متحرک مخفی شده است. وقتی این دیوار به عقب می رود اتاق خواب ظاهر می شود ، وقتی وارد خانه می شوید متوجه وجود اتاق خواب در سمت چپ نخواهید شد ، اتاق خواب مخفی است تا زمانی که دیوارها به عقب کشیده شوند. با این کار، تمرکز روی اتاق نشیمن و طراحی ویژه آشپزخانه قرار می گیرد.

و خانه سوم که برای زوجی جوان طراحی شده که در پلان رنگی دید از بالا، می توانید کامل به جزئیات آن پی ببرید.

منبع:
دلتا

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما اولین باشید.

ارسال نظر شما

جشنواره لبخند طلائی دلتا همیـن حالا در جشنواره شرکت کنید